Wiadomość: TYDZIEŃ Z INTERNETEM
(Kategoria: Różne)
Dodane przez administrator
wtorek 09 lipca 2013 - 20:47:28

Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji Tydzień z Internetem koordynowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spośród ośmiu scenariuszy przybliżających różnorodne możliwości Internetu, poszczególne zespoły wybrały cztery, wokół których w dniach 19 – 21.03.13 organizowały spotkania z osobami w różnym wieku. Wśród nich znaleźli się nie tylko uczniowie, rodzice i seniorzy rodów, ale także przedstawiciele lokalnych władz – burmistrz Kruszwicy pan Mikołaj Bogdanowicz, radny Rady Miejskiej w Kruszwicy pan Andrzej Michalak oraz wolontariusze.

Koncert życzeń przygotowany przez panie Ilonę Konieczyńską i Katarzynę Przybylską zgromadził liczne grono seniorów, którzy wyszukiwali swoje ulubione piosenki w serwisie YouTube, przy okazji dzieląc się wspomnieniami i anegdotami na ich temat.

Wiele emocji wzbudziła tez wirtualna podróż W 80 minut dookoła świata zorganizowana przez panie Barbarę Siewkowską i Justynę Kowalską, podczas której drużyny przeprawiały się m. in. przez dżunglę, miasto Inków, kanion, czy też świat podwodny.

Przyjemne z pożytecznym łączyła Poradnia zdrowia. Seniorzy pod kierunkiem p. Romany Orzechowskiej i G. Paczkowskiej nie tylko poznali zasoby Internetu odnośnie zdrowia, uzyskując jednocześnie interesujące ich informacje, ale przede wszystkim porady.

Historię swojej rodziny wielopokoleniowe drużyny rodzinne poznały w trakcie spotkania przygotowanego przez p. Annę Sulińską i p. Nataszę Mielcarek Zasadź drzewo w Internecie. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość naszkicowania drzewa genealogicznego oraz odszukiwanie ludzi noszących takie samo nazwisko.

Każde ze spotkań spotkało się z dużym uznaniem osób w nim uczestniczących. Dla większości z nich bowiem, zwłaszcza seniorów, dużym zaskoczeniem był zakres możliwości jakie daje Internet. Okazało się, że może on być nie tylko źródłem dobrej zabawy, ale także niewyczerpaną skarbnicą wiedzy.Źródło: Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Rusinowie
( http://www.sprusinowo.pl/news.php?extend.71 )