Logowanie | Rejestracja

GÓRA GROSZA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Jak co roku nasza szkoła włączyła się w XVI już edycję akcji "Góra Grosza". Samorząd szkolny wraz z opiekunem
p. Nataszą Mielcarek zachęca wszystkich uczniów do zbierania groszy. Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny - pomoc dzieciom,
które z różnych przyczyn nie mogą wychować się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Akcja trwa od 20 listopada do 4 grudnia 2015r.


]
Autor: administrator Dodano dnia: piątek 20 listopada 2015 - 21:05:38

Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  14.11.2015 r. odbył się turniej piłki siatkowej chłopców. Miejscem zawodów była hala widowiskowo – sportowa w Kruszwicy, a stałymi uczestnikami byli chłopcy szkół podstawowych z gminy Kruszwica. Drużyna siatkarzy w składzie:
1. Patryk Stasiak
2. Mateusz Zarębski
3. Kacper Kaczmarek
4. Jakub Głowacki
5. Jakub Klamecki
6. Wiktor Jasiński
wywalczyła brązowy medal. Nasi uczniowie wykazali się wolą walki i sportowym charakterem.

Gratulujemy.Fotorelacja
http://turniejpilkis.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: czwartek 19 listopada 2015 - 15:11:18

SKO TO JEST TO ! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W dniu 30 października odbył się apel na temat gospodarności pieniędzmi i oszczędności oraz by zachęcić naszych uczniów do systematycznego korzystania z SKO.
Po zakończonym apelu Szkolna Kasa Oszczędności przyjęła nowych członków - uczniów z klasy pierwszej. Pierwszaki otrzymały książeczki SKO i od tej pory mogą, tak jak starsi koledzy, zbierać swoje oszczędności na książeczkach, by potem spełnić swoje marzenia...

Fotorelacja
http://skotojest.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 07 listopada 2015 - 14:59:15

PRÓBNA EWAKUACJA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
 
Chociaż była to tylko próbna i całkowicie kontrolowana ewakuacja, uczniowie potraktowali ją bardzo poważnie i błyskawicznie zareagowali na sygnał W wyniku kontrolowanego wybuchu, jaki nastąpił w kotłowni, "ranne" zostały dwie osoby. Jednak dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji strażaków niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Uczniowie zgromadzeni na szkolnym boisku nagrodzili ich za to gromkimi brawami.


Fotorelacja

http://probnaewa.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 26 października 2015 - 21:16:00

Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Piosenka w polowym mundurze” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  [size]
„Piosenki z Kołobrzegu” – pod takim hasłem, 22 października na deskach kruszwickiego „Ziemowita” odbył się Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Piosenka w polowym mundurze”. Jest to już IV edycja festiwalu. Organizatorami konkursu są panie: Katarzyna Przybylska oraz Ilona Konieczyńska.
Swoje talenty wokalne reprezentowali uczniowie klas Iv-V szkół podstawowych naszej gminy w dwóch kategoriach: soliści i duety. Zmagania wokalne młodych artystów oceniało jury w składzie: Elżbieta Borzyszkowska, Halina Gralak, Iwona Jasińska. Cieszymy się, że I miejsce w kategorii soliści zajął nasz uczeń klasy V - Kryspin Stranc, natomiast w kategorii duety uczennice klasy IV – Wiktoria Pogorzały oraz Aleksandra Dominiak – zajęły II miejsce.
Nagrodę specjalną „Słowika w polowym mundurze” ufundowaną jak co roku przez dowódcę 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu otrzymał nasz piątoklasista – Kryspin Stranc. W tym roku te specjalną nagrodę przyznali: mjr Dariusz Świech oraz st.chor. Marek Grzębski.

Gratulujemy!

Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 20 października 2015 - 18:30:00

,,... a wdzięczność nasza bez granic " Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie okazywali swoją wdzięczność poprzez składanie życzeń i śpiewanie piosenek,
Podczas krótkich scenek przygotowanych przez uczniów klasy szóstej, pod kierunkiem wychowawczyni Pani
Nataszy Mielcarek, aktorzy pokazali wszystkim, z czym, na co dzień muszą zmagać się nasi nauczyciele.
Na koniec uroczystości dzieci obdarowały grono pedagogiczne, pracowników obsługi, i zaproszonych gości ręcznie
wykonanymi kwiatkami i kartkami z życzeniami.
W tym szczególnym dniu nie zapomnieli również o nas podopieczni DPS Tarnówko, którzy z bukietem kwiatów złożyli
życzenia wszystkim pracownikom szkoły.Fotorelacja
https://awdziecznoscnasza.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 20 października 2015 - 18:27:00

Będziemy się pilnie uczyć Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  „Będziemy się pilnie uczyć” – taką obietnicę złożyli pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie 20 października 2015r. – w dniu swojego ślubowania rodzicom, nauczycielom, zaproszonym gościom oraz całej społeczności szkolnej.
O doniosłości tego wydarzenia świadczy nie tylko fakt pasowania pierwszaków magicznym ołówkiem przez dyrektora Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy – pana Bogdana Hałasa, ale także dekoracja biretami oraz złożenie przysięgi nas sztandar szkoły. Tradycyjnie rotę przyrzeczenia uczniowie podpisali „nosami”.
Aby zasłużyć sobie na miano Ucznia Szkoły Podstawowej w Rusinowie, bohaterowie tego dnia musieli odpowiedzieć na kilka pytań oraz z uśmiechem wypić szklaneczkę soku z cytryny.
W takim dniu nie mogło zabraknąć upominków, których fundatorami byli Rada Rodziców oraz Bank Spółdzielczy w Kruszwicy. Były też upominki od klasy II, która w imieniu całej społeczności szkolnej powitała pierwszaków w gronie braci uczniowskiej.


Fotorelacja
http://bendziemysie.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 20 października 2015 - 15:46:41

Sprztąnie Świata 2015 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W piątkowe popołudnie „Uzbrojeni” w rękawiczki i worki wszyscy uczniowie naszej szkoły wyruszyli na poszukiwanie śmieci. Maluchy – boisko szkolne, a starsi uczniowie pobliskie pobocza dróg pozbawili nawet najdrobniejszych papierków. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły stwierdzają, że z roku na rok ilość zbieranych śmieci maleje, co świadczy o większej ekologicznej świadomości społeczeństwa.


Fotorelacja
http://sprzat.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 26 września 2015 - 13:38:05

Narodowe Czytanie Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji Narodowego Czytania.
W poniedziałek młodzież odkrywała „Lalkę” Bolesława Prusa.
Fragmenty dzieła przedstawiono w interpretacji zaproszonych gości. W tym gronie znaleźli się: dyrektor Anna Lewandowska, emerytowana polonistka Halina Gralak, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy Andrzej Michalak, sołtys Ostrowa Monika Górska oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Romana Orzechowska.

[center]

Fotorelacja
http://narodoweczyt.blogspot.com/
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 20 września 2015 - 15:13:13

Spotkanie z policjantem Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  [size]Bezpiecznej drogi ...

Tego właśnie policjant życzył uczniom klasy I . Podczas wizyty w naszej szkole przeprowadził pogadankę o poruszaniu się drogami i rozdał dzieciom odblaskowe taśmy.
Przypomniał dzieciom podstawowe przepisy, by prawidłowo rozglądały się przed przekraczaniem jezdni. Mówił też jak jeździć rowerem i kto powinien przygotować dziecku rower do drogi. Przekonywał również do noszenia odblasków i wręczył uczniom odblaskowe taśmy.


Fotorelacja
http://spotkanie1.blogspot.com//
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 20 września 2015 - 15:10:05

Idź do strony       >>