Logowanie | Rejestracja


„Do PSZOK tylko krok” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  15 maja grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Festiwalu Ekologicznym pn „Do PSZOK tylko krok” organizowanym na terenie Osady Leśnej Barbarka.
Na Festiwalu czekało nas wiele niespodzianek. Przygotowano stanowiska warsztatowe i rekreacyjne z wykorzystaniem różnorodnych pomocy i środków dydaktycznych, tak aby w sposób przystępny i atrakcyjny zaprezentować wybrane zagadnienia ekologiczne dotyczące świadomej gospodarki odpadami. Uczestniczyliśmy w warsztatach na 6 stanowiskach, osobno uczniowie klasy I i III oraz uczniowie klas IV-VI. Na każdym stanowisku przygotowano konkursy dla uczestników wydarzenia. Rozszyfrowywaliśmy zadania w escape room, wykonywaliśmy prace plastyczne ze słoików i starych płyt CD, braliśmy udział w grach dydaktycznych, podchodach i zabawach sportowych równocześnie zdobywając wiedzę i umiejętności dotyczące selektywnego gospodarowania odpadami. Uczestnicy konkursów otrzymywali oznaczenie w postaci naklejki za prawidłowo rozwiązany konkurs. Osoby, które uzyskały najwięcej naklejek otrzymały nagrody – okolicznościowe kubeczki i notesy. Na zakończenie Festiwalu odbył się turniej międzyklasowy, w którym reprezentacja naszej szkoły: Wiktoria Pogorzały, Zuzanna Nowak, Krysia Wesołowska i Igor Nalewaj zajęła III miejsce.
Udział w Festiwalu przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń i przeżyć a jednocześnie poszerzył naszą wiedzę.

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 04 czerwca 2018 - 21:40:52

WYCIECZKA W KARKONOSZE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  8 maja o godzinie 6:30 trzydziestosześcio - osobowa grupa uczniów klas IV-VII wyruszyła na czterodniową wycieczkę w najwyższe pasmo górskie Sudetów – Karkonosze. W drodze zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, by zwiedzić tamtejsze zoo i mieszczące się na jego terenie Afrykarium. Wieczorem dotarliśmy do celu – Domu Wypoczynkowego „Świteź” w Szklarskiej Porębie. Kolejne dni to zdobywanie karkonoskich szczytów. Szrenica okazała się wyzwaniem, któremu nie wszystkim udało się sprostać. Ale radość z wejścia na jej najwyższy punkt była wielka, dla tych, którzy tego dokonali. Podziwialiśmy przepiękne widoki, zatrzymaliśmy się przy wodospadzie Kamieńczyka, na Hali Szrenickiej podczas krótkiego odpoczynku nabraliśmy sił do dalszej wędrówki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy wodospadzie Szklarki. Następnego dnia celem naszej wyprawy był najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka. Wcześniej zwiedziliśmy w Karpaczu Świątynię Wang –ewangelicki kościół parafialny przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Pierwszą część trasy na Wielką Kopę wjechaliśmy wyciągiem, a dalej już wędrowaliśmy pokonując własne słabości. Widok na Karkonosze z ich najwyższego szczytu zrekompensował jednak nasz wysiłek. Ostatniego dnia, już w drodze powrotnej do Rusinowa, zwiedziliśmy jeszcze kopalnię uranu w Kowarach, która eksploatowana była w czasie II wojny światowej przez Niemców, po wojnie natomiast przez ZSRR. Obecnie jest udostępniona dla zwiedzających i prowadzi się w niej prace badawcze.
Późnym wieczorem pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do domu. Dla większości z nas była to pierwsza wyprawa w góry i mamy nadzieję, że kiedyś tam wrócimy.

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 04 czerwca 2018 - 21:38:09

KONKURS PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ „NA ŻOŁNIERSKĄ NUTĘ” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  25 kwietnia odbył się w szkole nr 1 w Kruszwicy kolejny konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej dla uczniów klas I – III. Udział brały szkoły należące do naszej gminy.
Miło nam poinformować, że reprezentująca naszą szkołę Zosia Sikorska z klasy I zajęła II miejsce w kategorii „soliści”, Kuba Głowacki i Weronika Grobelska z klasy III zostali zwycięzcami w kategorii „zespoły”.
Uczniów przygotowała do konkursu p.Katarzyna Przybylska
ZOSI, WERONICE I KUBIE SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 06 maja 2018 - 20:29:45

NASI UCZNIOWIE NA PŁYWALNI „PLUSK” W RADZIEJOWIE KUJAWSKIM Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Od kwietnia uczniowie klasy III oraz pięcioro pierwszaków bierze udział w programie nauki pływania „Umiem pływać”.
Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.


Basen 21 kwiecień 2018r.
Autor: administrator Dodano dnia: środa 11 kwietnia 2018 - 21:00:34

DZIEŃ KOBIET Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Akademia , życzenia i kwiaty - to stałe punkty uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w naszej szkole. Oczywiście i tym razem nie zabrakło wymienionych elementów programu. Wykonawcami montażu literacko-muzycznego w głównej mierze tradycyjnie byli chłopcy, przy wsparciu żeńskiej części naszej społeczności. Stworzyliśmy życzenia, show taneczne i wiosenne kwiaty , które wręczyliśmy naszym paniom.
A całość miała charakter (na przemian): podniosły, uroczysty, dowcipny, ale też nie pozbawiony drobnych uszczypliwości na temat różnic płciowych. Wszystko to zaprezentowano jednak z dużym wdziękiem. Warto też nadmienić, że wszyscy się świetnie bawili.
Akademię przygotowała pani Justyna Kowalska.
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 13 marca 2018 - 20:13:56

GMINNY KONKURS PIĘKNEGO, GŁOŚNEGO CZYTANIA DLA UCZNIÓW KLAS IV-VII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY KRUSZWICA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  27 stycznia bieżącego roku odbyła się w naszej szkole V edycja Gminnego konkursu pięknego, głośnego czytania dla uczniów klas IV – VII szkół podstawowych gminy Kruszwica.
Od początku swego istnienia odbywa się on pod patronatem Terenowego Komitetu Ochrony Praw dziecka oraz Dyrektora Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy.
Do konkursu przystąpiło 24 uczestników. Każdy z nich prezentował wybrany fragment prozy polskiego autora literatury młodzieżowej bądź dziecięcej. Jury w składzie: pani Magdalena Jagiełłowicz, pani Grażyna Strzelczyk, pani Anna Mruk, wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach.

Klasa IV
I miejsce Kinga Gaca
II miejsce Zofia Degórska
III miejsce Amadeusz Sitarczyk
( reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Kruszwicy )

Klasa V
I miejsce Maria Lewińska ( Chełmce )
II miejsce Oskar Śliwczyński ( Sławsk Wielki )
III miejsce Zofia Imańska ( Racice )

Klasa VI
I miejsce Dominika Płatała ( Chełmce )
II miejsce Weronika Drzewiecka ( Sławsk Wielki )
III miejsce Nikodem Dziwnik ( SP nr 1 w Kruszwicy )

Klasa VII
I miejsce Amelia Siwek ( SP nr 1 w Kruszwicy )
II miejsce Karol Tomczak ( Chełmce )
III miejsce Wojciech Zieliński ( SP nr 2 )

Tytuł Grand Prix oraz prawo udziału w konkursie pięknego czytania odbywającym się w Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy przypadł amelii Siwek, która w tym roku okazała się bezkonkurencyjna.
Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Młodoszewska (Sławsk Wielki ) oraz Oskar Sawikowski ( Polanowice ).
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 lutego 2018 - 20:51:17

DZIEŃ BABCI I DZIADKA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dzień Babci i Dziadka to święto, które w Szkole Podstawowej w Rusinowie na stałe wpisało się w kalendarz szkolny jako Święto Babć i Dziadków.
Babcie i Dziadkowie są w naszym życiu szczególnymi Osobami. Będąc dziećmi, nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale gdy dorastamy, staje się to dla nas coraz bardziej oczywiste. Wspomnienia szczęśliwych i beztroskich chwil spędzonych z dziadkami powodują, że dzieciństwo postrzegamy jako wyjątkowy czas. Jesteśmy im wdzięczni za wszystkie ciepłe słowa i z przyjemnością ich odwiedzamy w dorosłym życiu. W podziękowaniu za miłość, jaką dają co dzień Wnukom, przygotowano tę uroczystość!
W tym wyjątkowym dniu wnukowie z oddziałów przedszkolnych, klasy I i III składali swoim Dziadkom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne oraz przygotowali dla nich liczne niespodzianki. Słowem, tańcem i piosenkami dzieci pragnęły wyrazić swoim Kochanym Babciom i Dziadkom miłość i wdzięczność za ich dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza.
Chwilą, na którą wszyscy niecierpliwie czekali było ogłoszenie wyników plebiscytu na Królewską oraz Książęcą parę Babć i Dziadków.
W tym roku Królową została babcia, która może pochwalić się najstarszą wnuczką, a królem – dziadek najstarszego wnuka.
Parę książęcą tworzyli babcia najmłodszej wnusi oraz dziadek, który jako ostatni spośród wszystkich dziadków tu obecnych cieszył się z przyjścia na świat wnuka.
Królową Babć została pani Janina Pawłowska-Chaberska , a towarzyszył jej Król Dziadków - pan Bronisław Krąkowski.
Pani Teresa Gwiżdż została Księżniczką Babć, a towarzyszył jej Książę Dziadków, czyli pan Leszek Michalak.
Koronacji dokonał zaproszony na Uroczystość pan Dariusz Witczak – Burmistrz Kruszwicy.
Nasza szkoła bogata jest w różnorodne tradycje. Bardzo się cieszymy, że powoli nową tradycją staje się przekazywanie 1% swojego podatku na potrzeby naszej szkolnej społeczności. Jesteśmy zaszczyceni, że zyskaliśmy uznanie w postaci wpłat także od bohaterów uroczystości, bo wśród darczyńców znaleźli się także babcie i dziadkowie naszych uczniów.
Po radości dla ducha przyszedł czas na uciechę dla ciała, na którą serdecznie zaproszono wszystkie Babcie i Dziadków do naszej szkoły.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy pięknych, cudownych dni,Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 05 lutego 2018 - 10:00:31

DO BETLEJEM NIE JEST TAK DALEKO Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W ostatni wtorek przed świętami – 19 grudnia - wszyscy ulegliśmy magii Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie cała społeczność szkolna zebrała się, by obejrzeć Misterium Bożonarodzeniowe. Uczniowie przedstawili Boże Narodzenie jako czas nie tylko radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka.
Scenariusz oparto na motywach biblijnych, rozważaniach dotyczących Bożego Narodzenia. Poruszające serca słowa przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chórku .
Misterium Bożonarodzeniowe wystawione zostało także dla rodziców oraz dla członków Klubu Seniora „Oświata”.

Katarzyna Przybylska oraz Ilona Konieczyńska – autorki tej niezwykłej uroczystości - pragną przekazać serdecznie podziękowania wszystkim uczniom i rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego Misterium Bożonarodzeniowego.


Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 15 stycznia 2018 - 20:12:11

"I TY BĘDZIESZ KIEDYŚ SENIOREM" Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Pod takim hasłem w naszej szkole odbyło się spotkanie z seniorami. W ramach tego spotkania seniorzy podzielili się swoimi wspomnieniami dotyczącymi szkolnych lat. Między innymi nasi uczniowie dowiedzieli się jakie wtedy były przedmioty, jakie były kryteria oceniania, czy noszono mundurki? Na te i wiele innych pytań odpowiadali zaproszeni goście. Dzięki takim spotkaniom mogliśmy wzbogacić naszą wiedzę. Należy pamiętać, że osoby starsze to ogromny potencjał, to nieocenione źródło wiedzy budowanej na podstawie długoletnich życiowych i zawodowych doświadczeń.Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 04 grudnia 2017 - 09:18:48

ŚNIADANIE DAJE MOC!!! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i III wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu było:
• zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
• przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
Dla naszych dzieci był to dzień szczególny. Miały bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.
„Uśmiechy na buziach i pełne brzuszki, to jest to, co lubią wszystkie maluszki”.
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.
Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.


Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 20 listopada 2017 - 21:04:49

Idź do strony       >>