Logowanie | Rejestracja


Jasełka Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, czas śpiewania kolęd, chwile poświęcone bliskim. Jest to również czas przezywania na nowo cudu betlejemskiej nocy. Dlatego też tajemnicę narodzenia Pańskiego odkrywaliśmy także i w tym roku, najpierw wspólnie z naszymi rodzicami, a następnie z przyjaciółmi szkoły.
W czasie przedświątecznej gorączki przedstawiciele wszystkich klas pod opieką p. Magdaleny Adamczyk i p. Hanny Dziedzic – Marcińskiej, sprawili, że zwolniliśmy na chwilę, aby przygotować się na przyjście nowonarodzonego.
Historia narodzenia Pańskiego, choć znana od wieków, zawsze porusza serca, wzrusza, wywołuje w nas pozytywne uczucia, nastraja refleksyjnie. Również i w tym roku nie mogło być inaczej.
Odkrywajmy ja więc wciąż na nowo. Wesołych Świąt.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 18 grudnia 2015 - 15:38:00

XVII Edycja Pluszowego Misia Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Dnia 05 grudnia 2015 r. w hali sali widowiskowo- sportowej-w Kruszwicy odbyła się XVII edycja zawodów sportowych dla szkół podstawowych pod nazwą „Pluszowy Miś”.
„Pluszowy Miś” to impreza, która polega na rozgrywaniu osiemnastu konkurencji, które mają charakter zabaw sportowych. Każdy startujący zespół składa się z 24 zawodników (12 dziewcząt i 12 chłopców) od klasy I do VI. W każdej kategorii wiekowej rozgrywa się 3 konkurencje. Suma zdobytych punktów decyduje o kolejności miejsc. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i choć nie udało nam się wywalczyć znaczącego miejsca, to bardzo cieszymy się, iż nasza szkoła brała w nim udział.
Autor: administrator Dodano dnia: niedziela 06 grudnia 2015 - 21:05:42

ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
 
ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE


27 listopada odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa andrzejkowa. Wzięli w niej uczniowie klas IV-VI. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych wróżb. Wielu z niecierpliwością czekało na wróżbę z butami i przepowiadanie przyszłości . Wiele innych, nie znanych nam dotąd wróżb, przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy wraz z p. N. Mielcarek byli gospodarzami andrzejkowego popołudnia. Śmiechom i zabawie nie było końca. Aż żal, że zabawa trwała tak krótko.
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 28 listopada 2015 - 18:51:09

GÓRA GROSZA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Jak co roku nasza szkoła włączyła się w XVI już edycję akcji "Góra Grosza". Samorząd szkolny wraz z opiekunem
p. Nataszą Mielcarek zachęca wszystkich uczniów do zbierania groszy. Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny - pomoc dzieciom,
które z różnych przyczyn nie mogą wychować się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Akcja trwa od 20 listopada do 4 grudnia 2015r.


]
Autor: administrator Dodano dnia: piątek 20 listopada 2015 - 21:05:38

Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  14.11.2015 r. odbył się turniej piłki siatkowej chłopców. Miejscem zawodów była hala widowiskowo – sportowa w Kruszwicy, a stałymi uczestnikami byli chłopcy szkół podstawowych z gminy Kruszwica. Drużyna siatkarzy w składzie:
1. Patryk Stasiak
2. Mateusz Zarębski
3. Kacper Kaczmarek
4. Jakub Głowacki
5. Jakub Klamecki
6. Wiktor Jasiński
wywalczyła brązowy medal. Nasi uczniowie wykazali się wolą walki i sportowym charakterem.

Gratulujemy.

Autor: administrator Dodano dnia: czwartek 19 listopada 2015 - 15:11:18

NIEPODLEGŁA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Barbary Siewkowskiej. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Ideą apelu było przypomnienie bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność. Śpiewającym towarzyszył chórek prowadzony przez p. Katarzynę Przybylską. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

Autor: administrator Dodano dnia: środa 11 listopada 2015 - 19:57:00

SKO TO JEST TO ! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  W dniu 30 października odbył się apel na temat gospodarności pieniędzmi i oszczędności oraz by zachęcić naszych uczniów do systematycznego korzystania z SKO.
Po zakończonym apelu Szkolna Kasa Oszczędności przyjęła nowych członków - uczniów z klasy pierwszej. Pierwszaki otrzymały książeczki SKO i od tej pory mogą, tak jak starsi koledzy, zbierać swoje oszczędności na książeczkach, by potem spełnić swoje marzenia...Autor: administrator Dodano dnia: sobota 07 listopada 2015 - 14:59:15

PRÓBNA EWAKUACJA Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
 
Chociaż była to tylko próbna i całkowicie kontrolowana ewakuacja, uczniowie potraktowali ją bardzo poważnie i błyskawicznie zareagowali na sygnał W wyniku kontrolowanego wybuchu, jaki nastąpił w kotłowni, "ranne" zostały dwie osoby. Jednak dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji strażaków niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Uczniowie zgromadzeni na szkolnym boisku nagrodzili ich za to gromkimi brawami.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 26 października 2015 - 21:16:00

Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Piosenka w polowym mundurze” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
 
„Piosenki z Kołobrzegu” – pod takim hasłem, 22 października na deskach kruszwickiego „Ziemowita” odbył się Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Piosenka w polowym mundurze”. Jest to już IV edycja festiwalu. Organizatorami konkursu są panie: Katarzyna Przybylska oraz Ilona Konieczyńska.
Swoje talenty wokalne reprezentowali uczniowie klas Iv-V szkół podstawowych naszej gminy w dwóch kategoriach: soliści i duety. Zmagania wokalne młodych artystów oceniało jury w składzie: Elżbieta Borzyszkowska, Halina Gralak, Iwona Jasińska. Cieszymy się, że I miejsce w kategorii soliści zajął nasz uczeń klasy V - Kryspin Stranc, natomiast w kategorii duety uczennice klasy IV – Wiktoria Pogorzały oraz Aleksandra Dominiak – zajęły II miejsce.
Nagrodę specjalną „Słowika w polowym mundurze” ufundowaną jak co roku przez dowódcę 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu otrzymał nasz piątoklasista – Kryspin Stranc. W tym roku te specjalną nagrodę przyznali: mjr Dariusz Świech oraz st.chor. Marek Grzębski.

Gratulujemy!

Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 20 października 2015 - 18:30:00

,,... a wdzięczność nasza bez granic " Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie okazywali swoją wdzięczność poprzez składanie życzeń i śpiewanie piosenek,
Podczas krótkich scenek przygotowanych przez uczniów klasy szóstej, pod kierunkiem wychowawczyni Pani
Nataszy Mielcarek, aktorzy pokazali wszystkim, z czym, na co dzień muszą zmagać się nasi nauczyciele.
Na koniec uroczystości dzieci obdarowały grono pedagogiczne, pracowników obsługi, i zaproszonych gości ręcznie
wykonanymi kwiatkami i kartkami z życzeniami.
W tym szczególnym dniu nie zapomnieli również o nas podopieczni DPS Tarnówko, którzy z bukietem kwiatów złożyli
życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 20 października 2015 - 18:27:00

Idź do strony       >>