Logowanie | Rejestracja


ŚNIADANIE DAJE MOC!!! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i III wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu było:
• zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
• przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
Dla naszych dzieci był to dzień szczególny. Miały bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.
„Uśmiechy na buziach i pełne brzuszki, to jest to, co lubią wszystkie maluszki”.
Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.
Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.


Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 20 listopada 2017 - 21:04:49

"DRZWI OTWARTE" Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  26 PAŹDZIERNIKA 2017 R.
"DRZWI OTWARTE"
Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 24 października 2017 - 21:09:29

PRAWDZIWI UCZNIOWIE TO MY ! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Data 18 października 2017 roku z pewnością na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie. W tym dniu w asyście rodziców, nauczycieli i całej społeczności szkolnej zostali oni uroczyście przyjęci w poczet braci uczniowskiej. Pierwszaki powitani przez dyrektor szkoły panią Annę Wiśniewską oraz Samorząd Uczniowski wkroczyli na scenę w rytm poloneza .Świetnie zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz grę na instrumentach przygotowani przez wychowawczynię panią Katarzynę Wiatr. Scenki humorystyczne przeplatane z wierszami pełnymi powagi wywoływały na twarzach zgromadzonych uśmiech jak i wzruszenie. Swoim programem artystycznym pierwszaków powitali również starsi koledzy i koleżanki z klasy trzeciej. Dzieci znakomicie poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi znajomości szkoły przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski. Nie straszne było im wypicie soku z cytryny, po którym zaprezentowały wspaniałe uśmiechy. Wreszcie nastąpił długo oczekiwany moment. Na sztandar szkoły pierwszaki złożyły ślubowanie, którego tekst odczytała pani dyrektor. Uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonał gość honorowy spotkania – dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy – pan Marcin Piotrowski. Tę doniosłą chwilę pierwszaki przypieczętowały podpisem w kronice szkolnej nosem zanurzonym w tuszu. Nie zabrakło mnóstwa wspaniałych upominków ufundowanych przez Radę Rodziców, KOM – ROL Kobylniki oraz słodkiego poczęstunku. Teraz pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Rusinowie śmiało mogą powiedzieć o sobie – Prawdziwi uczniowie to my.

Autor: administrator Dodano dnia: wtorek 24 października 2017 - 20:52:52

LITERACKIE SPOTKANIA POKOLEŃ Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Przełom lata i wczesnej jesieni to zapowiedź ciekawych spotkań, w tym czasie bowiem mają miejsce Literackie Spotkania Pokoleń.
W tym roku mury naszej szkoły odwiedziły panie poetki, które przeprowadziły z naszymi uczniami bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe. Polegały one na zabawie w tworzenie wierszy. Panie zapoznały nas z dwiema krótkimi formami poetyckimi: haiku i limerykiem. Zajęcia te pokazały, ze tworzenie poezji, choć bardzo przyjemne, nie należy wcale do zadań łatwych. Wymaga bowiem nie tylko dużego zasobu słownictwa, wyobraźni ale przede wszystkim ogromnej dyscypliny.
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 października 2017 - 21:30:53

NARODOWE CZYTANIE Stanisław Wyspiański „Wesele” Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz czwarty uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem pary prezydenckiej Agaty Kornhauser – Dudy i Andrzeja Dudy. Podobnie jak w ogrodach pałacu prezydenckiego w murach naszej szkoły czytaliśmy fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego.
Ponieważ dramat ten obfituje w liczne symbole odnoszące się do współczesnej autorowi sytuacji społeczno – politycznej, prowadzące spotkanie Marta Wylandowska i Weronika Górska przedstawiły zebranym rys historyczny.
Cieszy nas bardzo, że w tym roku fragmenty dzieła Wyspiańskiego zaprezentowali nasi nauczyciele, panie: Barbara Siewkowska, Katarzyna Przybylska, Ilona Konieczyńska, Magdalena Adamczyk, Natasza Mielcarek i Anna Sulińska.
Nie zabrakło też kilku sł…ów o samym autorze i jego dorobku artystycznym. Lekturę Wesela urozmaiciły fragm.. filmu w reż. Andrzeja Wajdy z niezapomnianymi kreacjami wybitnych polskich aktorów oraz ścieżka dźwiękowa kompozycji Czesława Niemena
Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 09 października 2017 - 21:30:10

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń. Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzyła uczennicom i uczniom Pani Dyrektor Anna Wiśniewska, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.
A więc WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 11 września 2017 - 09:29:42

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM... Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta: 26 maja – Dzień Matki, a 23 czerwca – Dzień Ojca. W naszej szkole stało się już tradycją obchodzenie tych rodzinnych świąt. W tym roku dzień ten obchodzony był 15 czerwca pod hasłem: „Cudownych rodziców mam”.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie składali swoim rodzicom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne oraz przygotowali dla swoich rodziców liczne niespodzianki. Słowem i piosenkami dzieci pragnęły wyrazić swoim rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza. Swoim występem uczniowie pragnęli podziękować rodzicom za ich miłość i za to, że zawsze przy nich są w chwilach szczęścia i wtedy, gdy potrzebują ich rodzicielskiej rady.

Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były to chwile pełne wzruszeń i miłości.
Dzień Mamy i Taty przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:36:04

Silverado City Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  19 czerwca młodsi starsi przedszkolacy i młodsi uczniowie odwiedzili miasteczko westernowe. Grupę przywitał kowboj i przeniósł w czasie do Ameryki z czasów XIX wieku.
Dzieci zwiedziły Mexico hall, budynek Sheriff’a i więzienie, strzelnicę, bank, fort, sklepiki, chatę kowala, Saloon. A na obrzeżach miasteczka dzieci zobaczyły mini zoo, kopalnię, gdzie mogły wypłukiwać srebro oraz wioskę indiańską.
Atrakcją dla wszystkich było łapanie dzieci na lasso. Uczestniczyły też w napadzie na bank – jednej z najbardziej widowiskowych scenek w Polsce, przy użyciu ładunków pirotechnicznych.
Oglądały również zapierające dech w piersiach pokazy jazdy zręcznościowej i kaskaderskiej na koniach.
Oczywiście nie zabrakło wśród atrakcji pobytu w Miasteczku Urwisów oraz na Farmie Dmuchańców.

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:27:40

Czy znasz najbliższą okolicę? Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Już po raz trzynasty trzyosobowe zespoły, w których skład weszli przedstawiciele uczniów klas V i VI szkół podstawowych naszej gminy, rywalizowały ze sobą podczas konkursu przyrodniczego „Czy znasz najbliższą okolicę”. Konkurs składa się z dwóch części – indywidualnie pisanego testu dotyczącego zjawisk przyrodniczych i nadgoplańskiej fauny i flory oraz biegu, podczas którego drużyny wykonują różne zadania. Tym razem min. szacowali wysokość i obliczali wiek drzewa, przeprowadzali i opisywali doświadczenie „Kropla tuszu w szklance zimnej i ciepłej wody”, wyznaczali kierunki geograficzne. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: etap indywidualny – I miejsce Wiktoria Pogorzały, II miejsce Aleksandra Dominiak (uczennice SP im. Wojska Polskiego w Rusinowie), III miejsce – Joanna Wiśniewska (uczennica SP im. Armii Krajowej w Chełmcach); etap drużynowy – I miejsce Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Rusinowie (Aleksandra Dominiak, Wiktoria Pogorzały, Amelia Wawrzyniak), II miejsce SP im. Armii Krajowej w Chełmcach (Joanna Wiśniewska, Zuzanna Wiśniewska, Dominika Płatała), III miejsce SP im. Wincentego Witosa w Woli Wapowskiej (Katarzyna Ostrowska, Paweł Borowiak, Szymon Starosta).

Autor: administrator Dodano dnia: piątek 30 czerwca 2017 - 20:26:30

Sukces naszych Trzecioklasistów! Komentarze: 0  Wersja do druku  Powiadom znajomego  
  Co roku w naszej Gminie odbywają się konkursy wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz matematycznych dla uczniów klas trzecich Szkół Podstawowych Gminy Kruszwica.
Nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
Gminny Konkurs Ortograficzny – drugie miejsce zajął uczeń kl.3 naszej Szkoły Hubert Wieczorek.
Gminny Konkurs Matematyczny- drugie miejsce zajęła uczennica kl. 3 naszej Szkoły Zosia Kucharska, trzecie miejsce zajął Hubert Wieczorek. Do konkursów uczniów przygotowała p. U. Kawalerska.
GRATULUJEMY!
Autor: administrator Dodano dnia: środa 07 czerwca 2017 - 09:57:54

Idź do strony       >>